Hudba k prvnímu tanci

10 tipů na hudbu k prvnímu tanci

03/04/2019Michaela

Všímám si, že tipy na hudbu k prvnímu tanci nebo obecně svatební hudbu jsou v poslední době hodně žádané. Spotify a další poskytovatlé hudby udělali reprodukování hudby až téměř směšně jednoduché. A tak se rozšířily i možnosti, jakou hudbu si necháte na svatbě zahrát.

10 písní k prvnímu tanci

Při přemýšlení nad hudbou k prvnímu tanci jsem narazila na nespočet playlistů obsahující snad každou písničku od Eda Sheerana a stejně tak každou ohranou odrhovačku s alespoň trochu zamilovanou tematikou. Proto jsem se rozhodla pátrat ve vlastní oblíbené hudbě, a sáhnout po písničkách, které mě oslovily bez toho, aniž bych je slyšela už milionkrát.

10 písní k prvnímu tanci

Sestavila jsem tedy seznam 10 ,,svatebních” písní k prvnímu tanci, které nejsou zatím tak známé, a mohly by se Vám líbit:

  1. Vaše oblíbená – Tady se na chvilku zastavím, protože jsem zastáncem toho, že hudba k prvnímu tanci nemusi nutně být ve waltzovém tempu, abyste ohromili své hosty Vašimi tanečními schopnostmi. Pokud ve Vašem vztahu figuruje nějaká píseň, který by se dala i jen trošku použít jako hudba k prvnímu tanci, nebojte se toho. Bude to pro Vás znamenat mnohem více, než použití ohrané písničky, kterou už jste viděli na desítkách svateb. Jděte si za svým, je to Vaše svatba.
  2. Stand By Me – Ben E King – po svatbě prince Harryho a Meghan už tuto skladbu slyšeli snad všichni lidé na svetě. Nádherná melodie hodící se k pomalému a zamilovanému tanci.
  3. My Girl – The Temptations
  4. Beyond – Leon Bridge
  5. Endless Love – Lionel Ritchie (potěší zejména příznivce seriálu Přátelé)
  6. Wicked Game – Chris Isaak (to stejné jako předchozí písnička)
  7. Marry Me – Train
  8. A Thousand Ringing Bells – Uri Sade
  9. Heartbeats – José González
  10. Heal The World – Michael Jackson

V tomto seznamu najdete mix písniček, které jsou, tedy alespoň podle mě, vhodné jako hudba k prvnímu tanci. Neříkám, že je to nejlepší seznam, který kde najdete, a možná se Vám nebude líbit ani jedna z nich. Nesnažila jsem se ale obsáhnout všechny písničky k prvnímu tanci, které na internetu můžete najít. To už byl úkol pro někoho jiného, a tyto seznamy jednoduše najdete na Pinterestu nebo kdekoliv jinde.

Třeba se Vám ale jedna z těchto písniček zalíbí. A pokud máte svoji vlastní, rozhodně se nebojte po ní sáhnout!

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Milníkové kartičky pdf svatba

Svatební milníkové kartičky ke stažení

20/03/2019

Další článek

svatební oznámení inspirace

Inspirace pro svatební oznámení

17/04/2019