Jak na místo svatebního obřadu?

20/11/2019Michaela

Místo svatebního obřadu bude jedním z první míst, které Vaši svatební hosté uvidí. Místo by v očích mnoha lidí mělo vypadat slavnostně, ale zároveň podle mě musí odrážet povahu páru. Pokud přemýšlíte, jak se vhrnout na naplánování výzdoby místa obřadu, co všechno bude potřeba a jak si se vším poradit, tento článek je přesně pro Vás. 

Jak vybrat a vybavit místo svatebního obřadu

Pokud se Váš obřad odehrává vevnitř, není snad ani potřeba řešit to, kde se obřad bude odehrávat, jelikož je místo obvykle dané. Jestliže se ale Váš obřad bude odehrávat venku, je potřeba zauvažovat nad tím, zda je vše proveditelné. Ideální místo Vašeho svatebního obřadu navštivte minimálně pár týdnů nebo dnů před svatbou v době, kdy se Váš obřad bude odehrávat, abyste si mohli zkontrolovat, že je vše tak, jak má být.

Světlo

V prvé řadě si zkontrolujte, jak svítí slunce. Úplně ideálně by mělo svítit z boku, aby nesvítilo přímo na oddávajícího, ale ani na svatebčany. Pokud to není možné, slunce by mělo svítit do zad svatebčanům, aby si na všech fotografiích nezakrývali oči nebo se nešklebili. 

Hluk

Druhým bodem, který je potřeba zvážit, je hluk v místě obřadu. Zvlášť, pokud se koná blízko silnice nebo třeba zurčící řeky, zkuste si během normálního hovoru všimnout, zda Vás něco ruší, a případně zkuste i jiné varianty, aby Vás hluk co nejméně rušil. 

S hlukem souvisí také to, zda bude třeba místo obřadu ozvučit, tedy za oddávající bude potřebovat mikrofon. Pokud možno s oddávajícím, pokud ne, tak alespoň s osobou podobného věku a hlasu si vyzkoušejte, jak se jeho hlas nese a zda jej slyšíte, i když stojíte nebo sedíte na nejvzdálenějším místě.

Posezení

Dále je potřeba zvážit, zda na místě obřadu bude posezení pro všechny nebo jenom pro určitou část. Pokud obřad netrvá extrémě dlouho, není potřeba, aby všichni seděli. Minimálně rodina, a to především starší, by měli možnost a tu čest během celého obřadu sedět. Nezapomeňte také na to, že pro starší je potřeba posezení už mezi příjezdem hostů a obřadem, pokud místo obřadu ještě nebude přístupné. 

Jak vyzdobit místo svatebního obřadu

Nyní už se vrhneme na to, jakým způsobem lze vyzdobit místo svatebního obřadu a především na které oblasti se zaměřit.

Slavobrána

Asi nejhlavnější prvek všech obřadů je v poslední době slavobrána. Mnoho svatebních míst v dnešní době už slavobrány mají vlastní, takže si ji jen nazdobíte podle Vašich představ. 

místo svatebního obřadu

My jsme se rozhodli pro klasiku, tedy přes dřevěnou slavobránu jsme nazdobili záclonami a květinami. Jednoduché a pěkné. 

Pokud ale nejste fanoušky záclon, můžete se poohlédnout po květinové slavobráně. Ty také vypadají naprosto skvěle a slavnostně.

místo svatebního obřaduObrázek: fabmood.com

Pokud nemáte slavobránu k dispozici, dá se využít příroda, třeba rozložitý strom, jako krásná dekorace i jako nádherné místo pro obřad.

místo svatebního obřaduObrázek: Thewillinghams.com

Ulička

S uličkou pro nevěstu je možné si vyhrát. Teoreticky ulička nemusí být vůbec a stačí ji vytvořit židlemi k posazení se svatebčanů. Nebo také stačí malá výzdoba, jako jsou například stuhy na židlích v uličce, tak, jak jsme se použili my. Ano, nejednalo se o nějakou přehnanou výzdobu, ale byl to pěkný detail, který se prolínal další výzdobou.

místo svatebního obřadu

Pokud k židlím chcete nějakou další výzdobu, velice pěkně vypadají květiny, a to ať už navázané na židle nebo na zemi vedle židlí. 

místo svatebního obřaduObrázek: bestweddinginspiration.com

místo svatebního obřaduObrázek: Weddinginclude.com

V neposlední řadě jsou populární také pampy, které vypadají úchvatně v jakékoliv podobě. místo svatebního obřaduObrázek: Pinterest.com

Další dekorace

Dalším dekoracím místa obřadu se meze nekladou. Některé páry například používají různé cedulky k vyjádření jejich přání či osobnosti. My jsme například skrze takovouto dekoraci poprosili naše svatebčany, aby během obřadu nefotili na své mobilní telefony. 

místo svatebního obřadu

Další pěknou dekorací je například pěkné místo pro prstýnky. Dnes už nemusí být jenom na bílém polštářku, ale ve dřevěných nebo skleněných krabičkách, nebo Vám je klidně může k oltáři přinést Váš čtyřnohý mazlíček.

místo svatebního obřadu

Pokud máte někoho, kdo s Vámi bohužel nemůže strávit Váš svatební den, není nic krásnějšího, než rezervovat pro něj jednu židli. 

místo svatebního obřaduObrázek: colorfulweddinggown.top

Jaké je Vaše ideální místo svatebního obřadu?

Comments (1)

  • Andy

    07/02/2020 at 10:39

    Květinové slavobrány jsou opravdu úchvatné. 💗 Díky za inspiraci!

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Kam na svatební cestu?

13/11/2019