Jak vytvořit svatební mood board

01/06/2019Michaela

Svatební mood board, neboli nástěnka s vizí toho, jak chcete, aby Vaše svatba vypadala, je skvělým pomocníkem při plánování svatby do detailu. Svatební mood board mít nemusíte, ale může se Vám v určitých situacích hodit. Nám se hodil ve chvíli, kdy jsme se snažili našim rodičům vysvětlit, do jakých barev budeme ladit naši svatbu – protože pod zelenou si každý představí něco úplně jiného. Pokud ho ale máte, stačí poslat obrázek a kdokoliv – ať už Vaše floristka, svatební koordinátorka nebo fotograf, si budou moci mnohem lépe představit, jak Váš den bude vypadat a kam se svou vizí směřujete.

Pokud máte tedy představu o tom, jak by Vaše svatba měla vypadat alespoň rámcově – třeba hlavní a doplňková barva – můžete začít sestavovat Váš svatební mood board.

Svatební mood board na Pinterestu

Jako první si doporučuji sednou k Pinterestu a založit novou nástěnku, která bude Váš svatební mood board představovat. Začněte si ukládat obrázky pro inspiraci, které se Vám líbí a zapadají do Vaší celkové představy.

Pinterest může být pastí, která Vás několik hodin nepustí ze svých spár. Než si nějaký obrázek uložíte, zamyslete se nad tím, jestli doopravdy zapadá do Vaší představy. Například nemá smysl ukládat si obrázek prostřeného stolu do modré barvy, pokud Vaše barvy jsou červená a bílá.

Nezapomeňte pokrýt všechny části svatby – v tuto chvíli se může hodit podívat se do programu. Nezapomeňte na obřad, hostinu, výzdobu obou míst a další detaily.

Až budete spokojeni s množstvím poukládaných obrázků a nápadů, projděte si celou nástěnku znovu. Pokud je tam něco, co Vás bije do očí, smažte to. Všechno, co Vám jakýmkoliv způsobem nesedí, by mělo jít pryč.

Výběr finálních obrázků pro svatební mood board

Na tuto část byste si měli sednout oba dva, pokud jste už nevybírali obrázky společně v předchozím kroku. Projděte si celou Vaši nástěnku znovu a vyberte přesně ty obrázky, které s Vám rezonují nejvíc. Aby to bylo jednodušší, zaměřte se vždy na určitou kategorii, například výzdoba stolu, pozvánky, atd. Otevřete všechny obrázky, které se Vám líbí, v novém okně, a pozavírejte ty, které nejsou přesně ono.

Není žádný ideální počet obrázků, který by vám měl zbýt, proto zkrátka vybírejte tak dlouho, až budete s finálním výběrem naprosto spokojeni.

Obrázky si poté v libovolném programu poskládejte na stránku, tak, abyste si je mohli vytisknout a mít je tak pořád na očích a nebo v případě potřeby při ruce. Je také vhodné k obrázkům vybrat barvy, které se nejvíce opakují, nebo které budou Vaše primární barvy. Buď to můžete udělat sami ručně a nebo použít například tuto webovou stránku, která vám vybere ty nejčastější a nejvíce prominentní barvy sama.

Jak používat svatební mood board

Ze všeho nejdříve si obrázek uložte, abyste se k němu mohli kdykoliv vrátit. Je vhodné si také vytisknout kopii, kterou si můžete založit do Vašeho plánovače, a mít tak pořád obrázek při ruce. Pokud budete dělat nějaké rozodnutí, a to zejména ohledně výzdoby nebo různých detailů, podívejte se znovu na Vaše svatební mood board a zapřemýšlejte, zda Vám to do celkového konceptu sedí.

Pokud vám se svatbou kdokoliv pomáhá, pošlete mu obrázek také, aby si mohli představit, jakou máte představu. Nemůže se Vám pak totiž stat, že člověk, co zařizuje napříkald výzdobu stolů, se vůbec netrefí do barev a nálady.

Pro představu si můžete prohlédnout náš svatební mood board zde:

svatební mood board a jak jej vytvořit

 

Pokud se Vám zdá, že už jste někde obrázek obálek viděli, pak ano, obrázek se nám natolik líbil, že jsme inspiraci převzali úplně do puntíku.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

svatební zábava

Čtyři tipy na svatební zábavu

29/05/2019

Další článek

Knihy o lásce – mých pět tipů

20/07/2019