Kam na svatební cestu?

13/11/2019Michaela

Kam na svatební cestu? Pokud zrovna hledáte odpověd na tuto otázku, sepsala jsem pro Vás několik tipů ka vyrazit na svatební cestu po Evropě, Asii, Americe i Africe. Na spoustě z těchto míst jsem byla a naši svatební cestu jsme strávili mimo jiné na Maledivách přesně v resortu, který Vám doporučuji.

Kam na svatební cestu v Evropě

Evropa je skvělou volbou pro všechny, kteří hledají pohodlně dostupnou svatební cestu na kratší dobu. Evropa nabízí mnoho rozmanitých příležitostí, a proto si můžete vybrat prakticky jakýkoliv stát, a bude to skvělé.

Další výhodou je, že přesně víte, jaké v místě očekávat počasí, většinou se domluvíte všude anglicky a také víte, co očekávat od jídla, kvality vody nebo třeba bezpečnosti.

Itálie

řÍm svatební cesta
Obrázek: Pinterest.com

Itálie je ideální destinace na svatební cestu pro všechny, kteří milují nádherná města. Ano, zapomeňte pro jednou na moře a vydejte se objevovat italská města. Benátky i Řím jsou města jako stvořená pro zamilované páry se stovkami krásných zákoutí a restaurací s terasami, které přímo zvou ke skleničce vína, zmrzlině a těstovinách. Téměř jakékoliv menší město, do kterého přijedete skrývá nádhernou historii.

Mým tipem by byl určitě Řím – tolik krásných ulic, památek a staveb jsem v žádném jiném městě neviděla. Navíc, v Římě začíná být teplo už v únoru, a tudíž se můžete vyhnout davům, které město okupují v létě.

V Římě jsem před několika roky strávila krásnou dovolenou v tomto malém hotýlku, který byl v docházkové vzdálenosti od Kolosea a také velice blízko metra.

Monti Garden Řím svatební cesta
Obrázek: Booking.com

Slovinsko

Slovinsko je téměř až zapomenutým klenotem, jelikož nabízí nádhery Alp snoubící se s krásnou přírodou. Vezměte auto a vydejte se prozkoumat tento blízký stát. Třeba takové městečko Bled s jezerem je naprosto dechberoucí.

View this post on Instagram

A post shared by Live the Adventure (@livetheadventure) on

Co si třeba odpočinout v Grand Hotelu Toplice přímo na břehu jezera? Je to menší luxusní hotel, ve kterém si přijde na své úplně každý.

Grand Hotel Toplice svatební cesta
Obrázek: Booking.com

Island

Island svatební cesta
Obrázek: jessdales.com

Island je v hledáčku snad každého dobrodruha. A ještě aby nebyl, když nabízí tolik různorodých a rozmanitých a neobvyklých zážitků. Ať už chcete objevovat krásy polární záře, divoké přírody nebo ledovců, každý si najde to svoje.

View this post on Instagram

A post shared by Network 1MLL followers 6 pages (@best_hotelsandresorts) on

Pokud chcete zažít opravdu něco neobvyklého, zarezervujte si ubytování v hotelu 5 Million Star. Není totiž nic romantičtějšího než prožít noc v otevřené přírodě a pod hvězdami.

Kam na svatební cestu v Asii

Asie je výbornou destinací pro všechny, kdo hledají svatební cestu v exotice. Asie nabízí mnoho možností, od cestování jenom s batohem po jednom z jihovýchodních států, až po luxusní resorty na Maledivách.

Mírnou nevýhodou je časový posun, nízká kvalita vody a také časté problémy se zvyknutím si na místní stravu. Naopak výhodou je, že ve většině těchto států se domluvíte anglicky.

Srí Lanka

Srí Lanka je skvělým místem jak pro milovníky moře, tak přírody a neobyvklých zážitků. Co třeba navštívit čajové plantáže, užít si den na některé z mnoha pláží, projet vlakem jednu z nejkrásnějších cest, jít na safari a nebo vyzkoušet některé z mnoha úžasných pouličních jídel?

Srí Lanka svatební cesta
Obrázek: Third Eye Traveller

Jedním z hotelů, ve kterém můžete strávit svoji svatební cestu, je Huma Terra, který nabízí nádherné spojení s přírodou skrze “tree houses”. Tento hotel také dbá na udržitelnost a tedy používají jenom organické materiály pro jejich povlečení, sluneční elektřinu a

Obrázek: Huma Terra

Maledivy

Maledivy svatební cesta

Ach, Maledivy. Kdo by si nepřál se na tento ráj na zemi alespoň jednou navštívit. Pokud jste milovník moře, povalování se na pláži a dobrého jídla, bude se Vám na Maledivách opravdu líbit. Všem ostatním to doporučuji alespoň vyzkoušet, protože Vás to zaručeně uchvátí.

Pokud hledáte luxus a chcete strávit několik dní ve vlastní vilce nad vodou, s vlastním přístupem do vody, soukromou vířivkou a skvělým jídlem, doporučuji Olhuveli Beach & Spa Resort. Nezapomeňte si vzít alespoň polopenzi, tedy snídani a večeři, jelikož koupě vlastního jídla je prakticky nemožná a stravování v restauracích vyjde dráž než tyto předplacené verze.

Během pobytu si hlavně užívejte klid a pohodu, a určitě si nezapomeňte půjčit šnorchlovací vybavení a šnorchlovat na útesu.

Maledivy Olhuveli Beach & Spa resort svatební cesta

Thajsko

Thajsko je ideální destinací pro všechny, kdo chtějí začít objevovat svět za hranicemi Evropy. Ať už hledáte luxusní dovolenou nebo se chystáte celou svoji svatební cestu strávit s batohem na zádech, Thajsko Vás určitě nezklame.

View this post on Instagram

A post shared by Michaela | Citizen of Earth (@michaelanocz) on

Pokud chcete strávit levnější dovolenou blízko u moře, zvolte jeden z ostrovů Koh Phangan nebo Koh Samui. My jsme strávili několik dní v Samui Mermaid na ostrově Koh Samui a nemohli jsme si vybrat lépe – moře přímo u hotelu, krásná pláž kde nikdo nebyl a prázdné bazény.

Samui Mermaid Thajsko svatební cesta
Obrázek: Booking.com

Kam na svatební cestu v Americe

Amerika je skvělou volnou pro všechny, kteří plánují cestovat na delší dobu, jelikož nabízí mnoho různého vyžití. Spojené státy mají především výhodu v tom, že jsou na vyspělé úrovni a všude se domluvíte anglicky, zatímco Mexiko a další státy střední Ameriky jsou velice levné.

Mexiko

Mexiko je ideální destinací jak pro prozkoumávání přírody a měst (Mexico City je opravdu překvapivě nádherné), tak pro skvělou dovolenou na pláži, Připočítejte k tomu ještě naprosto luxusní a levné jídlo a máte skvělou dovolenou. Pokud hledáte přírodu a města, vydejte se do Mexico City, města Oxaca nebo San Miguel de Allende. Pokud hledáte dovolenou na pláži, vrhněte se na Yucatán, kde mimo pláží naleznete také zatopené jeskyně, ve kterých se dá koupat a mayské ruiny.

View this post on Instagram

A post shared by Lucie Konečná Loudavým Krokem (@endijka) on

Z hotelů si můžete vybrat například na nádherném Holboxu hotel Casa Sanda Boutique Hotel. Protože ta nádherná karibská pláž s houpacími sítěmi zavěšenými nad vodou za to určitě stojí.

Mexiko svatební cesta
Obrázek: Booking.com

Havaj

Havaj svatební cesta

Havaj je klenotem sama o sobě. Ve chvíli, kdy přistanete, si uvědomíte, jak vlastně strašně daleko od čehokoliv jste – však od Česka jste vyloženě na druhé straně světa, jelikož je časový posun 12 hodin. Havaj je ale naprosto nádherným místem, kde si přijde na své úplně každý. Můžete strávit celý den na pláži nebo zařadit výšlap na jednu z mnoha sopek. Můžete si užít nádherný výhled z helikoptéry a nebo třeba projet autem celý ostrov – jelikož jsou ostrovy poměrně malé, nic není zas tak daleko. Nezapomeňte si půjčit auto hned na letišti, abyste mohli ostrov pořádně prozkoumat.

Havaj svatební cesta Ko Olina

Pokud budete na ostrově Oahu, doporučuji se ubytovat v blízkosti Ko Olina. Dostupnost do Honolulu je dobrá (ostatně jako odkudkoliv) a oblast je mnohem klidnější, než například Waikiki beach. Navíc je oblast orientovaná na západ, takže uvidíte nádherné západy slunce.

Kam na svatební cestu v Africe

Afrika je nádherný a mnohdy neprozkoumaný kontinet. Vydejte se tedy na svatební cestu do jednoho ze států Afriky, abyste zažili naprosto něco jiného, než co zažijete kdekoliv v Evropě. Výhodou cestování do Afriky je především žádný nebo jen velmi malý časový posun, zatímco nevýhoda je samozřejmě nízká vyspělost mnohých afrických států.

Maroko

Maroko – úplně jiný svět, který je tak blízko, ale zároveň tak daleko. Pokud chcete zažít úplně něco jiného, než pláže, vyberte si jako místo pro Vaši svatební cestu Maroko. Kultura, pouště a nádherná města Vás určitě uchvátí.

View this post on Instagram

A post shared by Morocco Vacations (@morocco.vacations) on

Když už se do Maroka vydáte, co třeba vyzkoušet hotel v poušti? Sahara Desert Luxury Camp nabízí právě takovou možnost.

Maroko Sahara Desert Luxury Camp svatební cesta
Obrázek: Booking.com

Tento článek obsahuje affiliate odkazy. Pokud některou z věcí přes můj odkaz koupíte, dostanu malou provizi. Vás to nebude stát ani o korunu víc.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Tipy na dárky pro nevěsty

06/11/2019

Další článek

Jak na místo svatebního obřadu?

20/11/2019