Knihy o lásce – mých pět tipů

20/07/2019Michaela

Už odmala jsem byla velkou fanynkou čtení knih. Četla jsem každý den a už od mala jsem četla všechny možné knihy, od fikce, fantasy až po encyklopedie. Postupem času jsem se ale dostala do fáze, kdy čtu i knihy, které pro mě znamenají něco více, které jsou o něčem hlubším. Jedná se třeba lidské vztahy, láska a tak podobně. Knihy o lásce Vám totiž mohou otevřít oči, ale také srdce, a zamyslet se nad naším životem.

Vybrala jsem pět knih, které jsem četla a které mi utkvěly v paměti svým pojetím lásky, lidských vztahů a obecně jejich hloubkou. A vzhledem k tomu, že svatba není jenom o jednom dni, ale začátkem manželství, které by měl být naplněno hlubokou láskou a pochopením, vždy se hodí mít nějakou inspiraci.

Slova – Jacques Prévert

slova – jacquest prevert – knihy o lásce

Knihu můžete zakoupit ZDE

Sbírka Slova od francouzského spisovatele Jacquese Préverta obsahuje mnoho nejenm básnických textů, které byly především určeny jako texty písní, k předčítání v kabaretech a podobně. Snad nejznámější básní je ale “Pro Tebe, má lásko” která utkvěla v paměti mnoha lidem.

Pokud se rádi zamýšlíte nad zněním textů a rozjímáte nad možným výkladem, tak se Vám tato kniha bude velice líbit.

Bez dcerky neodejdu – Betty Mahmoodyová

bez dcerky neodejdu – betty mahmoodová – knihy o lásce

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Příběh o lásce mezi můžem a ženou se postupně změní v příběh o lásce mezi ženou a jejím dítětem. Vyprávění o tom, jak se mohou vřelé vztahy vlivem rodiny nebo snad i kultury změnit až v nenávist, je opravdu působivé, a doteď si pamatuji, jak jsem ho četla ve škole pod lavicí. Pokud chcete příběh o vztazích, který ale není jenom o tom dobrém, pak tohle bude přesně pro Vás.

Etta a Otto a Russell a James – Emma Hooperová

etta a otto a russell a james – knihy o lásce

Knihu můžete koupit ZDE.

Tento příbeh vypráví putování tří postav a jednoho kojota, kteří k sobě mají mnohem blíže, než by se mohlo na první pohled zdát. Etta se téměř na sklonku života vydá z kanadské prérie směrem k oceánu. Otto, její manžel, najde ráno dopis, ve kterém mu svoje záměry Etta popisuje, a jelikož on ji miluje, nechá ji jít. Russell, farmář ze sousední farmy, který Ettu také celý život miluje, se ale rozhodne vydat se za ní. V tomto příběhu, zasazeném na sklonku života všech osob, se smazává hranice mezi realitou a iluzemi, ale láska zůsátává.

Láska – Hanne Orstaviková

láska – hanne orstaviková – knihy o lásce

Děj této knihy je zasazený do jednoho večera, a odehrává se mezi matkou a synem, kteří si k sobě hledají cestu víc, než si ani jeden z nich připouštějí. Láska devítiletého syna je čistá a upřímná. Matka je naproti tomu ztracená ve svých vlastních pocitech a touze po vztahu s mužem, a na syna až často zapomíná. Působivý příběh o lásce mezi matkou a synem, ve kterém se vyprávění obou postav prolíná neobvyklým způsobem.

Milostné dopisy slavných mužů

milostné dopisy slavných mužů – knihy o lásce

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Pokud máte pocit, že jste o této knize už někdy slyšeli, ano, pravděpodobně jste o ní slyšeli z filmu Sex ve městě. To ale z této knihy dělá snad ještě větší klenot. Láska v době, kdy psali své milostné dopisy Napoleon Bonaparte, Ludwig van Beethoven, Voltaire nebo van Gogh, byla skrytá v metaforách ale i okázalá a nespoutaná. Ať už pro inspiraci nebo pro potěšení, tato kniha se Vám bude určitě líbit.

Evžen Oněgin – Alexandr Sergejevič Puškin

evžen oněgin – alexandr sergejevič puškin – knihy o lásce

Knihu můžete zakoupit ZDE.

Když už jsme u těch dopisů, určitě nesmím vynechat jeden z nejmilostnějších dopisů, které v literatuře můžete najít – dopisy mezi Taťánou a Oněginem v díle tohoto ruského autora. Myslím, že zakončit tento článek intrikářskou láskou, která se nevyplácí, je více než vhodné.

A jaké jsou vaše oblíbené knihy o lásce?

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Tento článek obsahuje affiliate odkazy. Pokud některou z věcí přes můj odkaz koupíte, dostanu malou provizi. Vás to nebude stát ani o korunu víc.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Jak vytvořit svatební mood board

01/06/2019

Další článek

Naše svatba – přípravy

09/10/2019