Naše svatba – přípravy

09/10/2019Michaela

Jak asi všichni dobře víte, tento blog jsem psala zároveň s tím, jak jsme plánovali naši svatbu. Nutno podotknout, že na blog přestal v určité chvíli být čas. Každopádně teď, když se zase objevila chvíle, jsem se rozhodla, že se k blogu vrátím a sepíšu všechno o naší svatbě.

Svatební přípravy

Naši svatbu jsem začali plánovat asi až rok po zasnoubení, tedy ne hned. Důvodů to mělo několik, ten velký byl především to, že jsme odjížděli do Londýna na minimálně rok. Když jsme se o svatbě poprvé nějak více bavili, byl myslím březen 2018 a v té době jsme také naplánovali, že by svatba byla v srpnu/zaří 2019. Od té doby jsme ale nic neřešili, dokud jsme se finálně nerozhodli co a jak na přelomu září/října 2018. V té době také u nás proběhla diskuze o tom, jak by naše svatba vůbec měla vypadat.

Koordinátor – ano nebo ne?

Dlouho jsme uvažovali nad tím, jestli chceme svatebního koordinátora. Praktické by to bylo hlavně proto, že bychom se nemuseli starat o spoustu věcí, zvlášť z Londýna, což je vždycky trošku složitější. Na druhou stranu jsme věděli, že i já i Michal máme dost organizačních zkušeností a také že si rádi dělámě věci podle sebe. Proto jsme se rozhodli, že koordinátora na svatbě nebudeme potřebovat a zvládneme to sami.

Místo svatby

Z Londýna jsme začali hledat místa, která se nám líbily, a na začátku října jsme je začali oslovovat s poptávkou na termíny srpen/září 2019. Nutno podotknout, že z těch, co se nám líbily, nám po zjištění, že většina z nich už je zarezervovaná, zbylo asi 5 míst, z nichž jsme se na tři jeli podívat.

Ihned po prohlídkách jsme věděli, které je to pravé. EVC Švýcárna měla všechno, co jsme si představovali, že naše svatební místo bude mít. Takže volba byla jasná a hned další den jsme si Švýcárnu zarezervovali. Náš původně vybraný termín 24.8. nám ale někdo stihl během toho dne vzít, takže jsme nakonec měli svatbu 31.8. Na termín jsme se ale nějak výrazně nevázali, což taky znamenalo, že jsme si mohli tohle místo vybrat.

Fotograf

Na výběr místa jsme hned navázali výběrem fotografa. Měli jsme poměrně jasnou představu toho, jak by naše svatební fotky měly vypadat, a na základě toho jsme hledali fotografa.

Znovu jsme oslovili několik, myslím, že asi celkem 5 lidí, a z toho většina už měla plno. I když jsme si nakonec volali přes Skype pouze s jedním fotografem, znovu jsme věděli, že to bude správná volba. Jirka nám byl hrozně moc sympatický a během předsvatebního focení i svatby jsme byli opravdu rádi, že jsme se s Jirkou mohli seznámit a že nám fotil svatbu právě on.

Catering, dort a sladké

Catering jsme začali řešit až později, koncem listopadu nebo začátkem prosince, ale ničemu to nevadilo, spíše jsme byli pro většinu z nich ještě moc brzy. Nakonec jsme zvolili Catering For You, který nám doporučili na Švýcárně (i když to nebyla podmínka), jelikož se nám líbila jejich prezentace, nabídka menu (netlačili nás do svatební polévky nebo oběda, jako jinde) a zároveň byli i cenově přijatelní.

O dort jsem požádala moji mamku, jelikož nám už od nepaměti peče na narozeniny dorty. I když vím, že upéct svatební dort pro 60 lidí je něco jiného než dort k narozeninám pro 10 lidí, zvládla to naprosto skvěle a dort si chválili úplně všichni včetně babičky, která byla celý svůj život cukrářka.

O další sladké jsem požádala svoji sestru a zároveň družičku, která napekla sušenky (jako slovní hříčku ke Cookies, přezdívku, kterou jako pár už několik let máme) a mini cupcakes. Poté jsme také dokoupili asi 200 svatebních koláčků a také 70 zmrzlin Míša, protože, Míša & Míša se berou. I když množství sladkého bylo jedním z předmětů diskuzí a také asi bod, ze kterého jsem byla během svatby nejvíc nervózní, nakonec to dopadlo naprosto skvěle. Cukroví se snědlo téměř všechno (70 cupcakes, cca 100 cookies, 210 buchtiček a 70 zmrzlin a dort).

Svatební šaty a oblek pro ženicha

O tom, jak jsem vybírala svatební šaty, jsem napsala samostatný článek. Začala jsme se po nich koukat kolem Vánoc. Před Vánoci jsme byla v Brně v salonu na vyzkoušení a vůbec žádné se mi nelíbily. Zkoušela jsem nějaké i z Asos a nakonec jsem našla naprosto báječné šaty v Monsoon. Šaty jsem kupovala v Londýně za asi 7000 Kč.

Oblek pro ženicha jsme také koupili v Londýně a to v River Island. Oblek stál necelé 3000 Kč a líbil se nám především proto, že seděl do barvy, a také že byl snad v té nejmenší velikosti, co se vyrábí.

Prstýnky

Díky rodiným známostem jsme nemuseli řešit to, u koho si prstýnky necháme udělat. V Londýně jsme se byli podívat do několika obchodů a našli styl, kterým se nám oběma líbil. Hledali jsme něco, co bude stejné, ale zároveň jiné. Takže máme oba dva stejné prstýnky, jen já jej mám vyložený kameny tam, kde jej má manžel zdrsněný na povrchu.

naše svatba prstýnky

Dekorace, květiny, a všechno ostatní

Musím říct, že Pinterest pro mě byl velkou inspirací, a jelikož jsem dlouhodobě hledala co má tak vypadat, měla jsem poměrně jasnou představu co budeme potřebovat k tomu, aby náš den vypadal tak, jak si přejeme. Nutno podotknout, že všechno, co jsem na svatbu vymyslela nebo připravila, jsem také zkonzultovala s manželem, jelikož jsem věděla, že on by to chtěl také minimálně vědět a vidět.

naše svatba dekorace

Spoustu dekorací jsem si vytvářela sama. Jelikož jsme se na konci července odstěhovali z Londýna a svatba byla na konci srpna, měla jsem celý měsíc na vytvoření všeho, co jsem vytvořit chtěla. Tím pádem jsem si sama řezala všemožné destičky, lakovala je a nutila moji sestru aby mi na ně psala texty. Tedy všechno, jsme na svatbě měli jako dekorace, bylo doma ručně vyráběné. Můj nepyšnější výtvor byl zasedací pořádek, který mi dal zabrat nejen plánováním, ale také vytvářením.

naše svatba dekorace

Dekoraci místa jsme si dělali sami den předem. Trošku jsem se toho bála, jelikož jsem nevěděla, zda to zvládneme udělat tak, aby všechno vypadalo hezky. Proto jsem před svatbou vytvořila “prezentaci” toho, jak by dekorace jednotlivých míst měla vypadat. Tu jsem pak několikrát vytiskla a vzala s sebou, takže když jsme místo ráno před svatbou dekorovali, všichni věděli, jak by to asi mělo vypadat. Byl to naprosto skvělý systém, protože jsem nemusela mezi všemi běhat a říkat jim, co kam mají dát.

Květiny jsme měli zajištěny od Květiny Anemos a byla jsem s nimi moc spokojená. Květinářce jsem dodala obrázky toho, jak si květiny představuji a ona vytvořila naprosto nádherné a originální výtvory.

naše svatba květiny

Hudba

Dlouho jsme zvažovali živou nebo reprodukovanou hudbu. Nakonec jsme se rozhodli pro reprodukovanou, a to především z toho důvodu, že se nám žádná živá hudba nelíbila. Pouze k obřadu jsme poprosili mého bratra, aby nám zahrál na klávesy, což byl moc pěkný moment.

Reprodukovanou hudbu jsme měli ze Spotify, přičemž jsem vytvořila playlist pro každou část a hudba celý den hrála v pozadí. Od prvního tance potom hrál taneční playlist, kterého se nakonec stejně někdo vždycky chopil a o hudbu tak bylo celý večer postaráno.

A co dál?

V dalším článku bych ráda popsala jak vypadal náš svatební víkend. Měli jsme tu možnost strávit na Švýcárně víkend od pátku do neděle, abychom mohli vše v klidu připravit a sbalit.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Knihy o lásce – mých pět tipů

20/07/2019

Další článek

Náš svatební den

14/10/2019