O mně

Jmenuji se Míša a Svatby podle nás jsem založila na podzim roku 2018. V té době jsem byla už přes rok zasnoubená a zrovna jsme začínali plánovat svatbu. Všechno to šlo tak jednoduše, a tak jsem se rozhodla, že není třeba si znalosti z organizování akcí nechávat jenom pro sebe, ale můžu se o ně podělit i s ostatními. A tak vznikly Svatby podle nás. 

Michaela Novotná – Svatby podle nás

Plánování svatby může ukázat to, co dosud vztah a soužití neukázalo – jestli se dokážete shodnout na tak zásadních věcech, jako je datum nebo místo, ale i na takových maličkostech, jako je barva ženichovy kravaty a zda budete mít dort s panenkami nebo ne. Pro mnohé páry to může být strastiplná cesta, přecijen organizace takového projektu nemusí být úplně jednoduchá a vstupuje do něj mnoho proměnných, jako jsou přání rodičů nebo otázka toho, zda pozvete kamaráda, kterého jste neviděli od střední školy.


Všechny články, knihy a plánovače, které se mi zatím dostaly do ruky, jsou zaměřeny hlavně na nevěsty. Všechny rady jsou adresovány k nim a tak nějak se očekává, že nevěsta si vlastně vše zařídí sama, a že ženich musí jenom střízilvý přijít na obřad a odbýt si své “Ano”.


Ale časy, kdy svatby organizovala pouze rodina nevěsty a úloha ženicha byla prakticky odbytá žádostí o ruku jsou ale dávno pryč. Už není nic zvlášního, aby byla úloha muže a ženy při organizaci svatby vyrovnaná. Cítila bych se špatně, pokud bych svého budoucího manžela nezapojila do příprav našeho dne. Protože je to náš den a začátek našeho společného života.


Na tomto blogu popisuji cestu za naší svatbou. Máme oba dva zkušenosti s organizací akcí a společně jsme zorganizovali několikadenní konference pro obrovské množství lidí. Umíme spolupracovat jako tým a zároveň se umíme pohybovat ve světě businessu, tedy zařizovat pronájmy prostor a catering. Proto věřím, že dokážeme pomoci ostatním párům, které si také zařizují svatbu podle sebe, ale možná nemají tolik zkušeností s oslovováním dodavatelů nebo zajištěním smluv.


V průběhu následujících měsíců budu na tomto blogu sepisovat naše zkušenosti s organizací svatby a zahrnu také tipy na co si dát pozor, co určitě zajistit a tak dále. Snad bude toto místo inspirací pro všechny, kdo se pouštějí do organizace svatby na vlastní pěst, kdo chtějí mít i kdyby jen netradiční svatbu a hlavně pro všechny ty, kteří ji chtějí mít podle sebe.

Pokud zrovna stojíte na začátku plánování své svatby, určitě se podívejte, jaké jsou otázky, na které si musíte společně zodpovědět, než začnete plánovat barvu svatby a styl šatů. Pokud už jste o kousek dál, podívejte se na to, jak sestavit svatební rozpočet. A pokud třeba zrovna přemýšlíte nad tím, koho pozvat, podívejte se sem

Chcete ode mě čas od času slyšet co je nového?