Plánování svatebních dekorací

Když jsem začala přemýšlet nad tím, jak naplánovat svatební dekorace, uvědomila jsem si, že vlastně vůbec nevím, odkud začít. Že inspirace je všude tolik a že možnosti jsou tak neomezené, že jsem to vlastně možná měla svěřit do rukou profesionálů. Pak jsem si ale uvědomila, že plánování svatebních dekorací je vlastně plánování jako každé jiné, a že ve chvíli, kdy si v tom udělá člověk pořádek v hlavě se najednou otevírají ty zavřené dveře, které předtím neviděl. Proto se o můj postup chci podělit, abych pomohla všem, kdo tápou stejně, jako jsem tápala já.

Inspirace

Inspirace je snad nejdůležitější, ale zároveň také nejvíce zrádná část. Všude totiž existuje tolik různé inspirace, ať už se jedná o barvu svatby, zda se pustíte do takové či makové výzdoby, a tak podobně. Kde tedy hledat inspiraci?

Snad každý zná království Pinterestu, kde se dá jednoduše ztratit na celé hodiny. Nejen, že Vám Pinterest vyhledává obrázky, ale vy si je můžet ukládat do kolekcí a pak se k nim vracet. Pokud tedy plánujete svatbu, doporučuji si založit více kolekcí než jenom “svatba”. Udělejte si třeba kolekci “svatba výzdoba stolů” “svatba obřad” a tak podobně. Když pak budete hledat konrkétní nápad, lépe se Vám bude ve Vašich posbíraných nápadech orientovat.

Dalším královstvím je zaručeně Instagram. Tam najdete miliony fotografií, často i z reálných svateb, které Vás můžou inspirovat pro plánování svatebních dekorací pro Vaši svatbu. Na instagramu je možné si fotografie uložit a také si je uložit do konkrétních alb. Podle mě dává instagram největší inspiraci k fotkám, které chcete mít po svatbě vyfocené, ale rozhodně nejen to.

Plánování svatebních dekorací

Začátek určitě nebude jednoduchý, a já jsem plánování také co nejdéle odkládala, abych se na to nemusela soustředit. Pak jsem ale našla způsob, který se mi osvědčil na plánování celého dne.

 1. Sedněte si k programu a sepište si všechny důležité události, na které bude potřeba a nebo by byla vhodná nějaká výzdoba. Například:
  • Příjezd hostů (zde by mohla být tabule s nápisem Vítejte na naší svatbě a případně také nějaký rozcestník, pokud bude potřeba).
  • Obřad (výzdoba uličky, výzdoba oddacího místa, …)
  • Hostina (výzdoba stolů, výzdoba místnosti)
  • Zábava (podle toho, jakou budete mít připravenu zábavu …)
  • a tak dále…
 2. V duchu (a nebo ve skutečnosti) si projděte místo Vaší svatby a zapřemýšlejte nad vším, co by mohlo potřebovat výzdobu, kde se hosté budou pohybovat, a tak dále. Asi není potřeba výzdoba pokojů, kde budou hosté ubytovaní, ale třeba výzdoba hostiny je vhodná.
 3. Založte si spreadsheet. Asi už víte, že jsem královna spreadsheetů, a kdybych podle nich mohla plánovat všechno, budu. Založte si tedy spreadsheet, kam si sepíšete všechna místa a všechny události, které bude potřeba vyzdobit. Níže se můžetep podívat, jak část takového spreadsheetu vypadá. Nejdříve jsem si sepsala o jakou aktivitu se jedná, poté jsem si sepsala všechny nápady na to, co by mohlo být potřeba. Nakonec jsem přidala nápady na to, jak by se to dalo udělat s odkazem na fotku, jak si to představuji. Zelené řádky jsou finálně vybrané. Dále pokračuji tím, co bude potřeba k výrobě dekorací, a co bude potřeba koupit.
plánování svatebních dekorací v excelu, plánování svatebních dekorací ve spreadsheetu

A co dál?

Plánování svatebních dekorací Vám pravděpodobně zabere více, než jenom jeden den. Proto se obrňte dávkou trpělivosti, jelikož občas Vám to pěkně poleze na nervy. Nápadů bude tolik, a vy nebudete vědět, jestli vybrat to nebo ono. Mám ale takový jeden malý pro tip. Pokud ještě neplánujete s partnerem, začněte. Sepište tyto nápady, které se Vám líbí (a vy si je sama pro sebe předschválíte) a pak poproste Vašeho partnera o to, aby Vám pomohl vybrat to, co se líbí jemu. Pak máte jistotu, že to, co bude nakonec vybráno, se líbí Vám oběma!

Také by se Vám mohlo líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *