7 tipů, jak prožít svatební den bez stresu

30/10/2019Michaela

Ať už chceme nebo ne, svatba je událost, která vyžaduje dlouhodobou přípravu, plánování, a co si budeme povídat, také trošku znalostí o tom, jak takovou “akci” naplánovat. Proto může být pro mnoho pár příprava svatby, ale také samotný den stresující. Jak ale prožít svatební den bez stresu?

Bohužel v sobě máme zakořeněno, že sami sebe podceňujeme a také pochybujeme o tom, zda jsme všechno zvládli dobře. I já jsem pár dní před svatbou neustále uvažovala o tom, jestli je všechno připraveno, podchyceno, jestli máme dostatek židlí a jak na místo dostaneme všechny věci, které jsem se rozhodla na místo dostat.

Před svatbou

Ještě před svatbou se dá zařídit, že prožijete svatební den bez stresu. Jak? Díky plánování. Naplánovat se dá úplně všechno, a i když to možná pak nevyjde přesně tak, jak si představujete, plán je základ všeho úspěchu.

Plánujte s předstihem

Na plánování svatby máte většinou několik měsíců. Proto není potřeba všechno začít řešit na poslední chvíli, nebo ještě hůř, až je pozdě. Jestli totiž něco nasvědčuje tomu, že asi neprožijete svatební den bez stresu, tak je to situace, kdy ještě týden předem nemáte dořešeno vše, co potřebujete mít.

Proto si udělejte plán. Podrobný plán. Není potřeba kupovat k tomu několik desítek svatebních plánovačů. Projděte si Pinterest a najděte seznamy věcí, které máte udělat 12/9/6/3 měsíce před svatbou. Dejte si je třeba do Trella a bam – půlka stresu odpadá, protože máte podrobný plán.

Podrobný plán svatebního dne

Když už jsme u toho podrobného plánu, zaměřte se také na podrobný plán Vašeho svatebního dne. Vezměte harmonogram Vašeho dne a rozpracujte ho do podrobností. Rozdělte úkoly lidem, kteří Vám během dne budou pomáhat, Zapiště si každou drobnost, kterou by měl během dne někdo nějakým způsobem zařídit. Ulehčí Vám to celý den a navíc odpadne veškerý stres. Na obrázku níže můžete vidět ukázku z našeho podrobného plánu svatebního dne.

svatební den bez stresu díky podrobnému svatebnímu plánu

Až budete svatební plán sestavovat, nezapomeňte každé aktivitě přidat nějaký čas navíc. To Vám zajistí, že i když se protáhne obřad, focení nebo jakákoliv jiná aktivita, nebudete muset s dalšími aktivitami spěchat. Pokud se zase neprotáhnou, alespoň máte nějaký čas navíc, který se během dne bude více než hodit.

Během svatebního dne

Konečně jste se dostali do fáze, kdy všechno, co jste tak dlouho připravovali a plánovali se stává skutečností. Jak ale zařídit, aby byl svatební den bez stresu?

Pro každého dodavatele mějte kontaktní osobu

Každý správný svatební dodavatel po Vás tuto osobu bude chtít. Člověka, na kterého se může obrátit s dotazy nebo s ním vyřešit jakýkoliv problém. Proto se rozhodněte, kdo takovou osobou bude, a buď přímo na místě a nebo den předem jim tuto osobu představte. Ideálně budete potřebovat někoho, kdo bude komunikovat s cateringem, s prostory a s fotografem. Pokud máte kohokoliv navíc, jako třeba kapelu, dekoratéry nebo zkrátka kohokoliv, ten také bude potřebovat kontaktní osobu. Představte je a případně si vyměňte telefonní čísla, pokud by bylo potřeba.

Během dne si odpočiňte

Do Vašeho osobního harmonogramu si přidejte alespoň 15 až 30 minut na nějakou společnou chvilku s Vaším novomanželem nebo novomanželkou. Zůstaňte pouze spolu, odpočiňte si, oslavte tu chvíli, že jste se konečně stali manželi.

Ideální se jeví čas po Vašem focení, kdy se zkrátka nemusíte vrátit ve stejnou chvíli, co jste s focením skončili. Poproste ty, kdo Vám se svatbou pomáhají, aby Vám přinesli nějaké jídlo – velice pravděpodobně to bude jediné jídlo, které během dne budete jíst.

Nemějte u sebe telefon

Telefon během dne vůbec nepotřebujete. Dodavatelé mají kontakty na ostatní, kteří Vám pomáhají, případně si Vás mohou odchytit. Pokud se bojíte, že Vám svatební hosté budou volat ztracení, že nemůžou najít cestu nebo cokoliv jiného, svěřte svůj telefon do jiných dobrých rukou.

Nesnažte se zavděčit úplně všem

V rodině a nebo mezi přáteli máme lidi, které máme moc rádi, i přesto, že víme, že se jim nezavděčíme. Pokud o takových lidech víte, smiřte se s tím, ale nesnažte se jim zavděčit, jenom proto, že to vyžadují. Pokud se jim cokoliv nelíbí, zajistěte, aby byl po ruce někdo jiný, kdo to s nimi může vyřešit – například jiný člen rodiny.

Pokud něco nevychází tak, jak má, hoďte to za hlavu

Možná bude pršet. Možná se Vám rozpadne dort. Možná na Vás někdo vylije červené víno a vy nebudete mít nic na převlečení. Zkuste takové situace přehlédnout nebo se na ně alespoň povznést. Nestresujte se s tím, že se něco nepovedlo tak, jak jste si to představovali. Nakonec je to přece jenom svatba. Vaše svatba. Oslava Vaší lásky.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Svatební playlist pro každou část dne

23/10/2019

Další článek

Tipy na dárky pro nevěsty

06/11/2019