Svatební playlist pro každou část dne

23/10/2019Michaela

Hudba na svatbě už dávno není jenom o živé kapele nebo smyčcovém kvartetu. Dnes už jsou možnosti tak velké, že veškerou Vaši hudbu na svatbě může zajistit online platforma – například Spotify. I když to zabere pár hodin práce, sestavit svatební playlist není vůbec složité a především Vám může ušetřit čas a peníze při hledání živé hudby.

svatební playlist

Pokud nemůžete najít kapelu, která by se Vám líbila, nebo třeba nemáte dostatek financí pro živou hudbu, Spotify Vám pošlouží úplně stejně dobře. Jediné, co bude přes den potřeba, tak mít k ruce člověka, který se Vám postará o to, že hudbu ve správný okamžik zapne a občas zkontroluje, že pořád hraje. Večer se hudby stejně ujmou svatební hosté a zábavu si tak najde každý.

Svatební playlist k přípravě nevěsty

Tento playlist jsem vybrala spontánně když jsem se začala připravovat, ale jevila se to jako dobrá volba. Každopádně jako playlist si vyberte úplně jakoukoliv hudbu, kterou máte rádi a užívejte si líčení se, chystání si oblečení a čas se svými blízkými.

Svatební playlist na příjezd hostů

Zvlášť pokud máte svatbu na jednom místě a hosté se začnou sjíždět na obřad, je určitě vhodné, aby na místě hrála nějaká hudba. Samozřejmě to není potřeba, ale určitě tím dokreslíte správně atmosféru. Při sestavování tohoto playlistu jsem myslela především na to, aby to byla pěkná, pomalejší hudba, která bude navozovat atmosféru. Proto jsem zařadila “zamilované” písničky které jsme už pak během celého dne nehráli.

Svatební playlist po obřadu

Po obřadu následoval playlist, který byl spuštěný během gratulací, společného focení a celé odpolední zábavy. Během této doby jsme se byli fotit, tudíž ani moc nevím, jak to vlastně celé vypadalo. Každopádně znovu jsem u sestavování myslela na atmosféru, takže tam najdete hudbu jak rychlejší, tak pomalejší, jak zahraniční, tak českou. Zkrátka od všeho něco.

Svatební playlist k hostině

Tento playlist hrál během krájení dortu a během doby, kdy jsme si všichni sedli k jednomu stolu. Zase jsem vybírala takovou hudbu, která bude dobře sedět k jídlu a k situaci.

Svatební playlist na večerní párty

Poslední playlist se pustil na první tanec a zůstal hrát až do chvíle, než se někdo chopil role DJ a začal pouštět další a další hudbu. Tento playlist byl jediný, který nehrál tak, jak byl sestavený, ale na “shuffle” a tím pádem na sebe občas hudba nenavazovala, což ale ničemu nevadilo.

Tipy k pouštění playlistů

  • Sestavte playlist o něco málo delší, než jak očekáváte, že by měl hrát. Budete tak mít dost hudby i kdyby se nějaké aktivity protáhly.
  • Přes den dejte někomu hudbu na starost. Stačí, aby zapnul a vypnul daný playlist v dané chvíli.
  • Pokud máte vlastní hudbu, budete pravděpodobně také potřebovat vlastní reproduktory a mikrofony, a pravděpodobně také vlastní párty osvětlení.
  • Přesvědčte se, že hudba bude fungovat tak, jak má. Spotify například potřebuje internet, pokud nemáte playlist stažený.
  • Pokud budete používat Spotify, zaplaťte si nebo alespoň spusťte prémiovou verzi (první měsíc je obyvkle zdarma). Nikdo nechce po prvním tanci slyšet reklamy.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Oddával nás kamarád

16/10/2019

Další článek

7 tipů, jak prožít svatební den bez stresu

30/10/2019