Svatební webové stránky – jak na ně

Svatební webové stránky jak na ně

Svatební webové stránky se stávají čím dál tím populárnějším nástrojem k poskytování více informací ohledně Vaší svatby. Rozhodně to není nutnost, ale zároveň, zvlášť pokud máte více hostů a potřebujete předat více informací, mohou se hodit. Navíc je můžete využít jako nástroj k RSVP (potvrzení účasti) a není tedy potřeba řešit další tiskoviny.

Naše požadavky na svatební webové stránky

Svatební webové stránky jsme začali vyrábět zhruba 5 měsíců před svatbou, ještě před tím, než jsme rozeslali pozvánky. Chtěli jsme totiž mít RSVP přes internet, a i když to nebude vyhovovat všem, v dnešní době už není potřeba všechno posílat poštou. Náš největší požadavek byl tak možnost RSVP a možnost přizpůsobení si polí, které budeme chtít od lidí vyplnit. Dále jsme chtěli, aby svatební webové stránky uměly české znaky a nebo psaní data v češtině – což se u několika ukázalo jako největší překážka. Zároveň jsme nechtěli za webové stránky platit, a to ani za používání, tak za doménu.

Dívala jsem se jak po zahraničních, tak po českých možnostech. Zahraniční poskytovatelé často nepodporovali úpravu některých textů, což pro nás nebylo přijatelné. Zároveň jsme chtěli požnost určité úpravy vzhledu a toho, jak celkově budou stránky vypadat. Nakonec nám ze všecho nejlépe vyšel webnode.cz.

Svatební webové stránky na Webnode.cz

Webnode má několik šablon, které můžete použít k vytvoření svatebních webových stránek. Velkou výhodou je, že už mají v sobě zabudované dotazníky k potvrzení účasti, a vzhled si můžete z velké části upravit. Co je nevýhodou je samožejmě omezení neplacené verze (například nejde mít víc než 5 otázek v RSVP).

Není potřeba mít nějaké zvlášť extra velké znalosti webdesignu nebo programovacích jazyků, pokud chcete upravit vzhled nebo text, všechno je více méně intuitivní, ale není možné upravit úplně všechno. Jediné, co pro mě bylo problematické, bylo omezení toho, jak vypadá hlavní stránka, jelikož jsem ke jménům chtěla přidat i příjmení, ty se ale na stránku nevešly a další, menší box s textem jsem nebyla schopna přidat

Svatební webové stránky

Co na webové stránky dát

Pokud už si dáváte práci s tím webové stránky vytvořit, měly by předávat informace, které nejsou například na pozvánce uvedeny. Webové stránky by také měly sloužit jako místo, kam si hosté budou chodit pro informace, místo toho, aby Vám volali a psali. Asi se tomu ale i tak nevyhnete.

My jsme se rozhodli mít na stránkách tyto sekce:

  • Program – základní body programu, včetně drobných vysvětlivek, například kdy očekáváme příjezd, co znamená tato část programu a další. Můžete klidně sepsat podrobný program, ale pokud si chcete nechat nějaký prostor na změny, můžete klidně zahrnout jenom určitou část. Pokud máte některé lidi pozvané jenom na obřad nebo jenom na večerní párty, může to být také dobré místo, kam to napsat, aby celodenní hosté věděli, že přijede ještě někdo další.
  • Informace – Zde jsme zahrnuli  úplně všechno, co nás napadlo, tedy místo, doprava, ubytování, dress code a svatební dary. Snažili jsme se zahrnout relevantní informace, ale ne nutně všechno.
  • RSVP formulář – Nechtěli jsme klasické papírové RSVP a proto jsme se rozhodli pro online verzi. I když to není tak fancy jako pošta, možnost vyplnit formulář online má něco do sebe.

Jak dát o stránkách hostům vědět

Nejjednodušší možnost je napsat větičku na pozvánku, že více informací naleznou na Vašich webových stránkách XXX. Pokud nechcete na pozvánku odkaz dávat, můžete to třeba poslat emailem nebo jinou zprávou.

Mít je s heslem nebo bez?

Často si můžete zvolit, zda chcete umožnit přístup na stránky všem a nebo jenom lidem, kteří mají heslo. Obecně bych byla pro, aby stránky byly s heslem, zvlášť, pokud na nich uvádíte informace, které nemusí celý svět vědět – například telefonní čísla, informace o snoubencích a nebo svědcích, rodinách, fotografie, a tak dále. Samozřejmě záleží na každém. My máme informace ve veřejné sekci, ale pokud se na stránkách objeví nějaké fotografie, budeme je dávat do zaheslované sekce.

Také by se Vám mohlo líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *