svatební zábava

Čtyři tipy na svatební zábavu

29/05/2019Michaela

Jelikož se ze svateb stále častěji stávají celodenní akce, než poklidná oslava spojení dvou lidí, zvedá se také potřeba zajistit dostatečnou zábavu Vašim hostům. Pokud hledáte inspiraci na uvolněnější zábavu, která nespočívá jen v tombole s více či méně trapnými cenami, poznávání partnera podle všemožných částí těla nebo prozrazování nejrůznějších detailů z Vašeho života, tak tento článek Vám přináší čtyři tipy na svatební zábavu.

Než ale začnete vymýšlet zábavu všem zůčastněným, podívejte se na Váš seznam hostů a zamyslete se, jaký typ zábavy jim bude vyhovovat. Svoji rodinu a přátele znáte Vy sami nejlépe, a proto dokážete odhadnout, co je bude bavit a co možná ne až tak.

Zároveň se také zamyslete nad tím, jaký časový horizont na zábavu budete v programu mít. Nemá smysl snažit se nacpat několik společných her po sobě do krátkého úseku.

Tyto čtyři tipy na svatební zábavu jsem posbírala různě po sledování inspirace a současných trendů. Zatím žádný z nich není mnou vyzkoušený, ale za pár měsíců už budou!

Kartičky s radami a přáním novomanželům

I když se nejedná o společnou aktivitu, může se hodit mít připravenou nějakou aktivitu na prostoje – například mezi obřadem a návratu novomanželů ze společného focení. Připravte si kartičky s nejrůznějšími otázkami – například co by nevěsta měla vědět o ženichovi a naopak, kam byste se měli vydat na Vaši další dovolenou, kolik si hosté myslí, že budete mít dětí, a jakou radu by Vám dali do manželství. Můžete si je jak vyrobit sami, také zakoupit ZDE.

Kartičky s radami a přáním novomanželům jako tipy na svatební zábavu.

 

Fotokoutek s instaxem

Fotoaparáty Instax se poslední dobou staly nesmírně populární. Ať už instax použijete do fotokoutku, jako knihu hostů nebo jen tak na zpestření dne. Můžete například natáhnout provázek, zavěsit na něj kolíčky jména všech hostů a dát jim najevo, že Vám mají na kolíčku zanechat fotku. Určitě tak vznikne spoustu skvělých fotografií, které si budete moci přidat do svatebního alba nebo vystavit doma.

 

Venkovní hry

Pokud máte velkou část svatby venku, využijte venkovního prostoru. Posbírejte doma badmintonové rakety, petangue nebo třeba twister a rozmístěte je do prostoru. Hosté se tak mohou sami zabavit kdykoliv během dne, a jelikož se jedná o často párové nebo týmové aktivity, hosté se určitě nebudou nudit. Pokud jste fanoušci stolních her, můžete jich pár take přinést, zejména kratší, jednoduché hry se zajisté ujmou.

Tipy na zážitky/cestování/restaurace

Jako pár máte určitě nějakou svoji oblíenou aktivitu – ať už je to návštěva nových kaváren, restaurací, cestování nebo třeba sporty. Poproste hosty, ať Vám během večera dávají tipy spojené s Vaší oblíbenou aktivitou (například který sport byste měli vyzkoušet, do kterého státu byste se měli podívat, …) a na konci večera tři vylosujte. Vtip je v tom, že byste tyto věci měli během následujícího roku splnit.

Máte vy nějaký tip na svatební zábavu? Co se Vám osvědčilo, co plánujete, a bylo něco, co se vyloženě nepovedlo?

Tento článek obsahuje affiliate odkazy. Pokud některou z věcí přes můj odkaz koupíte, dostanu malou provizi. Vás to nebude stát ani o korunu víc.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

svatebni oznameni

Vlastní svatební oznámení – kolik stálo?

22/05/2019

Další článek

Jak vytvořit svatební mood board

01/06/2019